Zdrowa dieta przy problemach z potencją

Impotencja lub zaburzenia erekcji to dysfunkcja prącia i niezdolność mężczyzny do odbycia pełnego stosunku płciowego. Każdy współczesny mężczyzna powinien wiedzieć, czym jest to zaburzenie, z czego się bierze, metody zapobiegania i leczenia. Prawidłowe odżywianie odgrywa ważną rolę w impotencji. Pojawiają się pytania – jakie pokarmy są lepsze dla mężczyzn i jak dobrze się odżywiać.

Przyczyny impotencji

Impotencja nie jest osobną chorobą, ale sugeruje, że w organizmie zachodzą pewne procesy patologiczne. Częstą przyczyną mogą być zaburzenia psychiczne, depresja i stres. Impotencja może również rozwinąć się podczas przyjmowania niektórych leków. Na potencję mężczyzn duży wpływ mają leki przeciwdepresyjne, uspokajające, leki obniżające ciśnienie krwi. Impotencja seksualna u sportowców może być spowodowana stosowaniem suplementów zawierających sterydy anaboliczne.

Najczęstsze przyczyny impotencji:

 • Choroby układu hormonalnego, sercowo-naczyniowego
 • Nierównowaga hormonalna
 • Choroby nerek i wątroby
 • Choroby weneryczne i zakaźne układu moczowo-płciowego
 • Zatrucie substancjami toksycznymi
 • Alkoholizm, palenie tytoniu, narkomania
 • Urazy i choroby mózgu
 • Operacja na jądrach, prostacie lub pęcherzu
 • Problemy z naczyniami krwionośnymi i zaburzeniami krążenia w prąciu
 • Zaburzenia psychiczne
 • Kompleksy, częsta depresja i stres, przemęczenie, przetrenowanie.
 • Jakie są objawy impotencji?
 • Brak lub słaba erekcja z podnieceniem seksualnym
 • Brak spontanicznej porannej erekcji
 • Zmniejszenie częstotliwości erekcji
 • Przedwczesny wytrysk, gdy proces ten zachodzi jeszcze przed wprowadzeniem prącia do pochwy.

Zasady żywienia przy zaburzeniach erekcji

Bez względu na przyczynę pojawienia się impotencji seksualnej, lekarz przepisze leki i zaleci przestrzeganie specjalnej diety. Prawidłowe odżywianie pomoże mężczyźnie odzyskać sprawność seksualną. Dieta jest leczeniem wspomagającym problemy z dysfunkcjami seksualnymi. Ale jeśli właściwie podejdziesz do tego problemu, terapia dietetyczna zwiększy szanse na wyzdrowienie. Również prawidłowe odżywianie jest doskonałym środkiem zapobiegawczym przeciw impotencji, pomaga wzmocnić męską potencję.

Przy impotencji odżywianie powinno być kompletne i urozmaicone. Mężczyzna powinien spożywać tylko zdrową żywność i włączać do codziennego jadłospisu afrodyzjaki czyli substancje roślinne lub zwierzęce, które stymulują i zwiększają popęd seksualny i aktywność. W przypadku problemów z erekcją w diecie powinny przeważać pokarmy białkowe. Dzienne spożycie białka wynosi 120 g. Zaleca się codzienne spożywanie śmietany, twarogu, mięsa, ryb (najlepiej gotowanych), jajek.

Aby zachować sprawność seksualną, należy spożywać pokarmy wzbogacone selenem i cynkiem – owoce morza, wątrobę wołową, pestki dyni, grzyby i rośliny strączkowe. Dzienna norma selenu to nie mniej niż 100 g. Zboża są również niezwykle przydatne dla wszystkich mężczyzn. Preferowana powinna być kasza gryczana, płatki owsiane lub jęczmień perłowy. Oprócz pożywienia z kompleksów witaminowych można uzyskać dodatkowe dawki niezbędnych składników odżywczych.

Owoce morza dla męskiej potencji

Dary mórz zawierają niezbędne dla zdrowia człowieka pierwiastki śladowe ( wapń, potas, magnez, cynk)), kwasy omega i minerały. Cynk wspomaga produkcję męskich hormonów, przywraca krążenie krwi i korzystnie wpływa na stan gruczołu krokowego. Ostrygi przodują pod względem zawartości tego mikroelementu. Dietetycy zalecają również, aby mężczyźni jedli makrelę, flądrę, krewetki i homary, czerwony i czarny kawior, olej rybny. Zaleca się gotowanie owoców morza w najniższej temperaturze i skrócenie czasu gotowania. Preferowane jest pieczenie lub gotowanie potraw. W takim przypadku pozostaje więcej składników odżywczych. Jedynym przeciwwskazaniem do jedzenia owoców morza jest indywidualna nietolerancja i reakcje alergiczne.

Chude czerwone mięso i produkty mleczne dla sprawności seksualnej

Zaleca się włączenie do diety wołowiny, królika, przepiórki, podudzi z kurczaka. Wysoka zawartość użytecznego białka z 20 aminokwasami w takich produktach przyczynia się do regeneracji tkanek, regulacji wydzielania hormonów i wysycenia komórek tlenem. Mężczyźni lepiej wybierają niskotłuszczowe produkty mleczne.

Owoce, miód i orzechy przeciw impotencji

Niezbędne jest codzienne spożywanie świeżych owoców. Najlepsze opcje to jabłka, awokado, truskawki i banany. Owoce te zawierają cynk, potas, żelazo i inne cenne substancje, które pomagają poprawić krążenie krwi we wszystkich narządach. Pietruszka, szparagi, pasternak to ważne warzywa na lepszej erekcji. Witamina E i selen, które są bogate w te pokarmy, mają właściwości przeciwutleniające i pomagają poprawić krążenie krwi w penisie. Od dawna znana jest moc miodu i orzechów w zwiększaniu i wzmacnianiu erekcji. Kompozycja zawiera dużo cynku i pierwiastków śladowych, które wzmacniają układ odpornościowy, poprawiają stan gruczołu krokowego i znacznie zwiększają potencję.