Impotencja- dowiedz się co ją powoduje!

Niezdrowa dieta, niska aktywność fizyczna oraz używki są w stanie uniemożliwić właściwą cyrkulację krwi w penisie, a przez to powodować problemy z erekcją. Przed sięgnięciem po środki na potencję warto wiedzieć, co wpływa na pogorszenie funkcji seksualnych, aby w pierwszej kolejności wyeliminować te czynniki ze swojego życia. Co jest więc najczęstszą przyczyną zaburzeń wzwodu?

Wiek

Niestety sprawność seksualna maleje wraz z rosnącą liczbą wiosen. Im człowiek jest starszy, tym coraz trudniej jest mu osiągnąć oraz utrzymać erekcję. Wraz z płynącym czasem zmniejszają się również potrzeby seksualne. Z tego właśnie względu dla panów po 70 setce zaburzenia wzwodu nie są tragedią. Jednakże problem ten okazuje się o wiele dotkliwszy, kiedy dotyka 30 czy 40 latków. W tej grupie wiekowej często za impotencję odpowiadają sami panowie, którzy często sięgają po używki, nadużywają leków czy też nie dbają o zdrową dietę.

Palenie papierosów

Tytoń jest prawdziwym zabójcą potencji, który może powodować impotencję. Dym tytoniowy doprowadza do uszkodzenia śródbłonka, który jest wyściółką naczyń krwionośnych. Śródbłonek odpowiada za produkcje tlenku azotu, niezbędnej substancji dla męskiej erekcji. Tlenek azotu rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu możliwy jest cały proces wzwodu. Nikotyna to bardzo szkodliwa substancja, która uszkadza także mechanizm odpowiedzialny za zatrzymanie krwi w penisie, przez co mężczyzna nie jest w stanie utrzymać wzwodu. Według specjalistów nawet w 50 procentach przypadków to właśnie papierosy i pozostałe używki tytoniowe są przyczyną łóżkowych problemów.

Alkohol

Kłopoty w sferze seksualnej zauważają również osoby, które w nadmiarze sięgają po alkohol. Niewielkie ilości alkoholu w postaci lampki wina czy też szklanki piwa potrafią dobrze pobudzić i wprawić parę w miły nastrój, który sprzyja miłosnym uniesieniom. Jednakże zbyt częste wypijanie napojów alkoholizowanych prowadzi do impotencji, która jest wywołana z paru powodów. Alkohol uszkadza nerwy współczulne odpowiedzialne za wzwód, oprócz tego zaburza gospodarkę hormonalną, gdyż uszkadza wątrobę. W ten sposób dochodzi również do zaburzenia poziomu testosteronu, niezwykle potrzebnego w procesie erekcji. Spore ilości alkoholu naruszają również układ nerwowy, który gorzej przewodzi wszystkie bodźce. Zakłócona zostaje komunikacja na linii mózg-genitalia.

Leki

Długotrwałe zażywane leków również odbija się negatywnie na męskiej potencji. Środki antydepresyjne powodują hamowanie funkcji seksualnych w mózgu. Zaburzenia wzwodu są więc działaniem niepożądanym podczas stosowania specyfików z grupy SSRI. Co ważne, nie jedynie medykamenty psychotropowe albo przeciwdepresyjne wpływają niekorzystnie na życie seksualne panów. Długotrwałe przyjmowanie dostępnych bez recepty środków także może skutkować czasowym spadkiem sprawności seksualnej. Muszą uważać zwłaszcza osoby, które w sporych dawkach zażywają leki oparte o pochodną amfetaminy, czyli pseudoefedrynę.

Sport

Testosteron jest to hormonalne centrum męskości. Dzięki wysokiemu poziomowi tego hormonu mężczyźni mają niski głos czy też większą skłonność do agresji, ponadto testosteron wpływa na męskie funkcje seksualne. Jego zbyt duża ilość nie jest jednak dobra dla potencji. Nawet kulturyści, którzy mają dużą jego ilość w organizmie, zmagają się często z zaburzeniami wzwodu. Długotrwała kuracja testosteronowa wywołuje rozwój hipogonadyzmu wtórnego. Dochodzi wtedy do zaprzestania produkcji hormonu. Jego niewystarczająca ilość we krwi uniemożliwia przeprowadzenie procesu wzwodu. Zaprzestanie sterydowej kuracji pozwala potencji na powrócenie do normy. Należy jednak zaprzestać stosowania testosteronu jak najszybciej, aby nie doszło do całkowitego zaniki zdolności do wzwodu.

Otyłość, brak ruchu, nadciśnienie

Otyłość jest częstą przyczyną zaburzeń funkcji seksualnych, która skutkuje rozwojem nadciśnienia czy też cukrzycy. Wysokie ciśnienie krwi prowadzi do naruszenia naczyń krwionośnych, które nie są w stanie dostarczyć do prącia odpowiednią ilość krwi. Oprócz tego wysokie ciśnienie wpływa na zmniejszenie poziomu testosteronu, co także odbija się na potencji.